Hírek
2014. December 04. 07:18, csütörtök |
Helyi
Forrás: EGOM MEDHOTEL Kft.
A tervezett ütemben zajlik az Egom Medhotel építkezése

A MEDIHOTEL Esztergom**** építési munkái zavartalanul, a tervezett ütemben folynak, immár a külső szemlélő is láthatja a létesítményen napról napra történő változásokat.
Befejezéshez közelednek a homlokzaton a szigetelési munkálatok, sőt már egyes helyeken megtörtént a homlokzat végleges festése is, az épület egyes helyeken már a végleges arcát mutatja. Az Medihotel Esztergom**** várhatóan 2015. I. félévében nyitja meg kapuit.
A télre felkészülve a földszint traktus téliesítése folyik, hogy a hidegek beálltával a belső szakipari munkák zavartalanul folytatódhassanak, ezen a szinten is. Földszinten megkezdődik a konyhatechnológia előkészítése majd szerelése is. Kialakításra kerül a recepció, valamint a leendő vendégek részére biztosított wellness-mozgásterápiás részleg is. A belső munkálatok során a medikai szinteken elkészült a medikai gázrendszer gerincvezetékeinek kiépítése illxetve a gyógyászati helyiségek felé a leágazások kialakítása. Helyiségekben a telepített orvos technológiai berendezések csatlakozásainak kiépítése folyik. A vizsgáló-kezelő helyiségek és a műtőtraktus elnyerték végleges formájukat. A klímarendszer szerelése a napokban kezdődött a műtőtraktusban. Az erősáramú és gyengeáramú kábelezés is megtörtént. A kábelekből több ezer méter került beépítésre, elhelyezésre.
Kialakításra kerültek a négy csillagos hotel szobái. A hotel szárny az épület III. és IV. emelet már a végleges képet mutatja, és az ütemterv szerint történnek a további, immár befejező szakipari munkálatok.
Az épület szerkezeti és a funkciókból adódó bonyolultsága miatt, továbbra is nagy figyelmet szentel az építést végző cég az összehangolt építési tevékenységekre. Továbbá folyamatban van a hotel arculatának tervezése, új weboldalának kialakítása is.
„Az esztergomi EGOM Medhotel**** létrehozása, kiemelkedően magas színvonalú egészségügyi-turisztikai szolgáltatásokat, programcsomagokat kínálva, ország és régióhatárokon átnyúló utazást és hosszabb távú ott tartózkodást eredményezve” címet viselő projekt az Új Széchenyi Terv Közép-Dunántúli Operatív Programja keretében valósul meg („Egészségügyi turizmus szolgáltatásainak fejlesztése a konvergencia régiókban”, KDOP-2.1.1/F-12-2012-0003).
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.
2025. Március 25. 23:26, kedd | Helyi
Richter TETT-mesepályázat – Díjazták a legjobb természettudományos meséket
2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi
KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT
Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.