Hírek
2018. Február 26. 11:27, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Vízbe fulladt egy pszichés beteg, bíróságon négy esztergomi kórházi dolgozó

Lezárulhat hétfőn a bíróságon annak a pszichés problémákkal küzdő nőnek az ügye, aki vízbe fulladt miután elhagyta az esztergomi kórházat. Négy egészségügyi dolgozó ellen indult eljárás.
Csuklófájdalmak miatt szállították az esztergomi kórházba még 2013 novemberében azt az idős, pszichiátriai és mentális betegségben szenvedő asszonyt, akit egy szociális otthonban láttak el folyamatosan.
A Vaszary Kolos Kórház felvette a nőt, aki ágyat kapott, majd zavartan viselkedve a sürgősségi osztály folyosóján sétálgatott. Az ápolók ugyan többször is visszakísérték a kórtermébe, ám a zavart asszony végül elhagyta a kórházat. Sikerült ezt követően megtalálni és visszakísérni, de ezt később még egyszer megismételte. Emiatt nyugtatót kapott.
Ennek ellenére végül késő este ismételten elhagyta a kórházat, amit már senki sem vett észre. A nő később egy földúton sétált a sötétben, majd egy körülbelül félméteres vizes árokba esett, amelybe belefulladt.
Az ügyészség ezt követően foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés miatt négy egészségügyi dolgozó ellen indított eljárást.
Az érintettek ügyét az Esztergomi Járásbíróság tárgyalja hétfőn a szakértők meghallgatásával.
Korábbi cikk:
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.
2025. Március 25. 23:26, kedd | Helyi
Richter TETT-mesepályázat – Díjazták a legjobb természettudományos meséket
2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi
KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT
Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.