Hírek
2018. Február 16. 05:00, péntek |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/városháza
150 millióból megújul a Dobó gimnázium és a József Attila iskola tornaterme
Megújul a Dobó gimnázium és a József Attila iskola tornaterme is. Az önkormányzat biztosította a felújításhoz szükséges önerőt.
A Magyar Kézilabda Szövetség Országos Tornaterem-felújítási Programjának keretében közel 100 millió forintból újul meg a Dobó Katalin Gimnázium és közel 50 millió forintból a József Attila Általános Iskola tornaterme.
Az épületek tulajdonosaként Esztergom önkormányzata biztosította a felújításhoz szükséges önerőt. A tornatermek az oktatási sportcélok mellett az Esztergomi Vitézek Rögbi, Atlétikai és Futball Club egyesületben sportoló utánpótláskorú fiatalok fejlődését is szolgálják.
A gimnázium tornaterme és a hozzá kapcsolódó szociális egységek a megépítésük óta semmilyen felújításban, korszerűsítésben nem estek át. A tornaterem küzdőtere közel 30 éves, az állapota és használhatósága mára leromlott, így indokolttá vált a teljes felújítása. A fejlesztéssel a város régóta várt célja valósulhat meg. Az infrastruktúra megújítása a szabvány méretű kézilabda pályájával rendelkező tornatermet alkalmassá teszi NB II-es kézilabda mérkőzések megrendezésére.
Az önkormányzat ezzel is ösztönözni kívánja az Esztergomi Vitézek Rögbi, Atlétikai és Futball Clubban sportoló gyerekeket és fiatalokat. A női felnőtt csapat az idei szezonban már a Nemzeti Bajnokság második vonalában szerepel. A mindennapos testmozgás, a rendszeres testedzés, a sportolás lehetőségének biztosítása, a sportesemények és sportversenyek szervezése mellett az ezeken való részvétel ösztönzése is a program célja. A pálya burkolatának cseréje, a tornaterem belső felújítása, a térelválasztó függöny cseréje és a lelátó felújítása szerepel a projektben.
József Attila Általános Iskola tornaterme szintén rossz állapotban van. A pálya festése kopott, a borítása pedig csúszik. A PVC illesztések javítása is szükségessé vált, mert balesetveszélyes. Az évtizedek során a térelválasztó függöny felülete is tönkrement. A terem világítása pedig elavult.
A József Attila Iskolában az öltözők és a vizesblokkok is kifejezetten leromlott állapotban vannak. A csempe, a lábazat, a küszöbök és a belső ajtók cseréje is indokolt. A felújítás során kőműves munka, festés, mázolás, tapétázás, korrózióvédelem, burkolás és szigetelés, illetve épületgépészeti szerelvények, berendezések, csővezeték beépítése szükséges.
A kézilabda utánpótlás bázis bővítése mellett a tehetséggondozás egyik meghatározó színterévé válhat a létesítmény ezzel a felújítással. A legkisebbeknek már itt oktatják a szivacskézilabdázást.
A közel 50 millió forintos projekttel a tornaterem burkolatának cseréje mellett a belső világítás felújítására is költ az iskola az öltözők komplex rendbetétele mellett, melyhez a tulajdonos Esztergom önkormányzata biztosítja a szükséges önerőt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
