Hírek
2018. Február 02. 10:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti
17 milliós bírságot kap a Zalában lebukott román cigarettacsempész

Több mint 17 millió forintos bírságra számíthat egy román cigarettacsempész, akit az M70-es autóúton füleltek le a pénzügyőrök - tájékoztatta a NAV Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága pénteken az MTI-t.
A pénzügyőrök egy román férfi által vezetett bolgár rendszámú autót állítottak meg ellenőrzésre az M70-es autóúton, amikor a jármű átvizsgálásakor a padozat alatt egy rejtekhelyre bukkantak. A kocsit ezek után Rédicsen vizsgálták át alaposabban cigaretta- és kábítószer-kereső kutya segítségével.
Az autóban utólagosan kialakított üregekből összesen 84 ezer szál különféle márkájú, adózatlan cigaretta került elő, amelynek eredetét a sofőr nem tudta igazolni.
A pénzügyőrök a cigarettát, valamint a szállításra használt járművet lefoglalták, és költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál. A NAV közölte azt is, hogy a várható jövedéki bírság összege meghaladja a 17 millió forintot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.