Hírek
2020. December 12. 11:16, szombat |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
20 millió forintnyi csempészcigit rejtett el az esztergomi nő
Összesen 100 ezer forintot kapott a csempészcigi elrejtéséért.
Jelentős értékre elkövetett orgazdaság bűntette miatt indult ügyben az Esztergomi Járási Ügyészség vádirata alapján eljárva az Esztergomi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben 1 év 10 hó, végrehajtásában 4 évre felfüggesztett börtönbüntetésre, 100 ezer forint vagyonelkobzásra ítélte azt az esztergomi nőt, aki jövedéki adózás alól elvont cigarettát rejtett el a lakásában 100 ezer forintért. A bíróság a lefoglalt dohányterméket elkobozta – közölte az ügyészség.
A vádirat szerint a nő 2019. október 2-át megelőző héten, valamint 2019. október 2-án ismeretlen személyektől több kartondoboznyi zárjegy nélküli, illetve ukrán zárjeggyel ellátott cigarettát vett át azzal, hogy az esztergomi lakásában azt elrejtse. A nő a jövedéki adózás elől elvont cigarettát a lakásában elrejtette, ezért összesen 100 ezer forintot kapott az ismeretlen személytől. Az adóhatóság jövedéki ellenőrzés során a dohányárut lefoglalta.
Az elrejtett 14118 doboz cigaretta, valamint 5 tasak vágott dohány értéke több mint 20 millió forint.
A büntetővégzés jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Helyi
Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök
A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával
