Hírek
2023. December 20. 13:44, szerda |
Belföld
Forrás: MKIF Zrt.
3,6 millió négyzetméteren újult meg idén a hazai gyorsforgalmi úthálózat
December 15-én véget ért Magyarország legnagyobb gyorsforgalmi útfelújításának első éve.
Az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. által 2022. szeptember 1-jén üzemeltetésre, fenntartásra, fejlesztésre átvett 1237 km hazai gyorsforgalmi út 43%-a, 538 km kerül a többi úttal azonos műszaki szintre 2025-ig.
Az idei munkálatok április 12-én, a Letenyei határátkelő elbontásával indultak. A burkolatok, ún. szintrehozása során a teljes főpálya 19%-a megújult 2023-ban. 3,6 millió négyzetméteren cseréltük a régi, tönkrement burkolatot új aszfaltra. Nem csak a felső kopó, de ahol szükséges volt, ott a kötő és alapréteget is cseréltük, sőt bizonyos helyeken a mélyebb szerkezeti részeket is javítanunk kellett. Az elvégzett feladatokhoz 400 terelést építettünk ki országszerte.
A 8 hónapig tartó munkák során fél millió tonna aszfaltot használtunk fel, 9 gyorsforgalmi úton. Az elvégzett burkolatcsere 4/5-e az M7, M3, M1 autópályákon történt. Csak ezeken a sztrádákon 2,8 millió négyzetméteren dolgoztunk.
De a szintrehozás mellett idén megújult 106 híd és felüljáró, 140 pihenőben kiépítettük a szelektív hulladékgyűjtés rendszerét, elindítottuk a pihenők épületeinek és környezetének megújítását. Faültetési programunk során 86 helyen, közel félezer csemetét ültettünk.
A szintrehozás jövőre is folytatódik. A tervek szerint, 2024-ben legalább ugyanekkora mértékben újulnak meg a kezelésünkben lévő hazai autóutak, autópályák. Folytatódik a pihenők felújítása is. 2025-ig pedig 50-60 csomópont esetében a vízelvezető-rendszereket, az esetleges rézsűcsúszásokat is rendbe tesszük.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
