Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2011. December 16. 13:45, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

50 ezer vadlúd a tatai Öreg-tavon

50 ezer vadlúd a tatai Öreg-tavon

Pár nap leforgása alatt korábban még soha nem látott számban gyűltek össze vadludak a mintegy 220 hektárnyi tatai Öreg-tavon.

Bolla Adrienn, a Száz Völgy Természetvédelmi Egyesület szóvivője elmondta az MTI-nek, hogy hozzávetőleg ötvenezer vadlúd éjszakázik ezekben a napokban a nemzetközi egyezménnyel is védett élőhelyen. A körülbelül 2500 récével, 4000 sirállyal és 8000 varjúval mindez azt jelenti, hogy 65 ezer madár tartózkodik Magyarország legrégebbi mesterséges halastavának a környékén.

A tatai Öreg-tó évszázadok óta az eurázsiai tundrák vidékéről érkező vadludak kiemelt jelentőségű éjszakázó- és pihenőhelye, azonban ilyen mértékű madártömegre a tó utóbbi harmincéves történetében nem volt példa. A természetvédelmi szakemberek szerint a jelenség oka elsősorban a táplálékforrásban keresendő: a rendkívül száraz ősz miatt a keleti országrészben gyakorlatilag nem vagy alig találnak élelmet és vizet a vadludak, ezért gyűlnek össze az ország nyugati felében. Az egyedülálló és különleges látvány apropóján a megyei természetvédők vadlúdlesre invitálják az érdeklődőket.

Szombat reggel 7 órától a madarak reggeli kirepülését, délután 3 órától pedig a behúzását tekinthetik meg a jelenlévők.

Címkék: Öreg-tó, tata, vadlúd

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében