Hírek
2018. Március 20. 12:32, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
800 különböző munkahelyet kínáltak Esztergomban
„Út a munkaerőpiacra” címmel tartottak állásbörzét március 20-án Esztergomban a Szent Adalbert Központban.
Az eseményre – melyet Völner Pál országgyűlési képviselő, Kancz Csaba kormánymegbízott és Horváth-Szeder Gábor, a járási hivatal vezetője nyitottak meg – több százan voltak kíváncsiak.
Az állásbörzére nemcsak magyarországi hanem határon túli magyarok számára is kínáltak lehetőségeket a cégek, szervezetek, mintegy nyolcszáz különböző pozícióban. Az „Út a munkaerőpiacra” állásbörzén a standokkal, prospektusokkal megjelent helyi vállalkozások, cégek, szervezetek mellett a munkaerőpiaci programokról és támogatásokról tájékoztatták az érdeklődőket.

A Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal által szervezett eseményen Völner Pál köszöntőjében többek között kiemelte, hogy ma már nemcsak a munkáltatók hanem a munkavállalók is abban a helyzetben vannak, hogy válogathatnak a lehetőségek közül. Az országgyűlési képviselő arra is rámutatott, hogy az elmúlt nyolc év alatt a kormányzatnak sikerült elérnie, hogy Magyarországon 750 ezer új munkahely létesült, illetve a 2010 előtti 12 százalékos munkanélküliség mára lassan munkaerőhiánnyá válik.

Kancz Csaba rövid beszédében felhívta a figyelmet, hogy a mostani állásbörzén több, mint nyolcszáz munkahelyet kínálnak az érdeklődőknek, illetve rámutatott, hogy jelenleg a munkáltatók vannak nehezebb helyzetben, hiszen a mostani helyzetben úgy tudnak eredményesebben állást kínálni, ha magasabb bért adnak a munkavállalóknak.
Horváth-Szeder Gábor egyebek mellett arról beszélt, hogy a járási hivatal egyik legfontosabb feladata az álláskeresők és a munkáltatók találkozásának és sikeres kommunikációjának elősegítése, ezzel a mostani börzével a határon túli magyarok számára is.



Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet
Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.
