Hírek
2020. Szeptember 28. 07:19, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
A 125 éves híd, mely 19 éve köti össze újra a Duna két partját Esztergomnál
Isten éltesse a 125 éves Mária Valéria hidat!
A mai 125. születésnap egy olyan születésnap, ami bár korban, időben valóban 125, de valódi funkciójában, az összeköttetésben ennél mégis lényegesen kevesebb –írja Sárosi Attila az Esztergom Anno oldalon, ahol elolvashatjuk a híd teljes történetét.
„Nehéz röviden számba venni az elmúlt 125 év kapcsolódó eseményeit és az előzményeket, nem is vállalkozom rá, de a magam módján igyekszem a fontosabb állomásokat felidézni, tisztelegve a városunk egyik fontos jelképe előtt” – tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek
Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában
Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
