Hírek
2016. November 26. 20:46, szombat |
Helyi
Forrás: InfoEsztergom.hu
A Bástyába költözhet a piac?

Az ingatlanspekulánsosoknak esélyük sincs lekövetni a változásokat, sokadszorra fut neki a képviselő-testület a piac elhelyezésének.
Fél éven belül harmadszor dőlhet el „véglegesen” az esztergomi piac sorsa: egy alkalommal a Simor utcán belül, de az úttest helyett az azt szegélyező üres telken, illetve szomszédos ingatlan helyén jelölték ki a piac helyét. Ez az úgynevezett tömbösített megoldás, amivel a piacosok többsége is egyetértett, a polgármester is támogatott. Nem sokkal később azonban a képviselők visszavonták a döntést, és a jelenlegi ideiglenesen helyen határozták meg a végleges piacot.
Most kedden azonban ismét napirendre kerül a kérdés, ezúttal az eddigi két helyszín mellett megjelenik a logikusnak tűnő Bástya-áruház, amely vásárcsarnokként funkcionálna. Az önkormányzat még nyáron szerzett tulajdonjogot az épületben, és bár a környezetét azonnal elkezdte rendezni - a rámpa-torzót lebontotta, a murvás parkolót jelenleg térkövezik – az épületnek magának eddig nem neveztek meg funkciót.
A korábbi piac-szavazásokon a polgármester ugyan már utalt erre a lehetőségre, az azonban talán a teljesen megtévesztett ingatlanspekulánsosoknál jobban csak az érintett ingatlantulajdonosokat és a képviselő-testületet lephette meg, hogy ily gyorsan napirendre is kerül a téma.
A Bástya mellett a tömbösített és a jelenlegi ideiglenes helyszín szerepel alternatívaként, a keddi testületi ülésen kiderül, hogy a képviselők hogy döntenek.
Akárhogy is, az előzményeket figyelembe véve azért túl nagy tétben nem fogadnánk arra, hogy a végső végleges helyszín derül majd ki, holott jó lenne végre túllépni ezen, és nekilátni a megvalósításnak, folytatva a most megkezdett belvárosi felújításokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.
2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi
Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele
2025. Június 25. 13:01, szerda | Helyi
A Múzeumok Éjszakája egyik legnépszerűbb esztergomi programja idén is a Richter Tudományos Show volt
Izzó tudományos kísérlet, lélegzetelállító fényfestés, csodás orgonakoncert, megelevenedő történelem és elragadó kiállítások .
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.