Hírek
2012. Február 06. 13:55, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
A cukorbetegség tehet mindenről?

Négyszeresére emelkedik a veleszületett rendellenességek kockázata, ha az állapotos nőnek diabétesze van – idézte brit kutatók megállapítását a BBC hírportálja.
A Diabetologia című szakfolyóiratban közzétett tanulmányhoz több mint 400 ezer terhesség adatait elemezték a Newcastle-i Egyetem munkatársai 1996 és 2008 között.
A vizsgálatban 1677 várandós nő volt már terhessége előtt cukorbeteg, ebben a körben 1000 szülésre vetítve 72 baba jött világra születési hibával (például szívhibával vagy velőcső-záródási rendellenességgel), míg azok között, akiknél nem állapítottak meg előzetesen diabéteszt, ez az arány ezer terhességből 19 rendellenes eset volt.
Mint Ruth Bell kutatásvezető kiemelte, a legtöbb rendellenesség a terhesség negyedik és hatodik hete között alakul ki, ezért a vércukorszint ellenőrzésére különösen nagy hangsúlyt kell fektetniük az érintett nőknek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges