Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2019. Május 30. 18:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: MTI/Máthé Zoltán

A Duna szombaton tetőzik

A Duna szombaton tetőzik

Szombaton tetőzik a dunai árhullám Budapestnél. A Tiszán hosszan elnyúló tetőzésre készülnek a szakemberek - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) csütörtökön az MTI-vel.

Közleményük szerint az országban jelenleg 385,2 kilométeren van árvízvédelmi készültség elrendelve.

A Duna reggelre Ausztriában Kienstock térségében tetőzött, a magyar szakasz nagy részén is újra emelkednek a vízszintek. Nagybajcsnál jelenleg árad a folyó, várhatóan az árhullám az éjszakai órákban meghaladja a elsőfokú készültségi szintet. Az osztrák mellékfolyókról érkezett nagyobb vízmennyiség következtében a tetőző vízállások a korábban jelzettnél néhány deciméterrel magasabb szintekkel valószínűsíthetőek. Budapestnél a tetőzés szombaton, az alsó rakpartok szintjénél alacsonyabb, 600 centiméter körüli értékkel várható.

A Tisza árhullámának hosszan elnyúló tetőzése az elsőfokú készültségi szintet kissé meghaladó értékkel jelenleg Tiszapalkonya térségében jár. A Kisköréig tartó szakaszon az elsőfokú értékek feletti, Kisköre alatt várhatóan azokat csak megközelítő tetőzések várhatóak.

A mellékfolyók közül a Kraszna, a Sajó-Hernád, a Zagyva-Tarna és a Körösök vízrendszerén is kisebb-nagyobb árhullámok indultak el, melyek következtében a Túron, a Krasznán a Fekete- és a Fehér-Körösön az I. fokú szint feletti, a Zagyva-Tarna vízrendszerén pedig helyenként a másodfokú szint feletti vízállások kialakulása valószínűsíthető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.