Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2011. Július 28. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: HírTV

A Facebookon jelentette be a település csődjét

A Facebookon jelentette be a település csődjét

A Facebookon jelentette be egy Somogy megyei falu polgármestere, hogy a település csődbe ment. Versend első embere a közösségi portálon adta hírül, hogy a képviselő-testület a felszámolási eljárás megindítására szavazott

Kárász István azt írta: az előző vezetéstől 48 millió forintos banki tőketartozást örököltek, és az önkormányzat a beszállítóknak is adós 24 millió forinttal. A segélyek kifizetéséhez tavaly év végén hitelt vettek fel, de májusban újra a fizetésképtelenség határára kerültek. A település pályázott az önhibájukon kívül hátrányos helyzetbe került önkormányzatoknak kiírt támogatásra is, de az igényelt csaknem 60 millió forint helyett mindössze kétmilliót kaptak. (lm)

hírTV

Címkék: csőd

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.