Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2012. Június 28. 20:10, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

A férfi vízilabda-válogatott legyőzte a szerbeket

A férfi vízilabda-válogatott legyőzte a szerbeket

Egy hónappal az egymás elleni londoni csoportmérkőzés előtt az olimpiai bajnoki címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott 7-5-re nyert a szerb nemzeti együttes ellen az olaszországi nemzetközi tornán.

A nyolccsapatos cosenzai viadal csütörtöki játéknapján Kemény Dénes csapata emberhátrányban kapta az első gólt, a center Kis Gábor viszont már a következő támadás végén egyenlített - írta tudósításában a válogatott hivatalos honlapja, a www.vlv.hu.
A folytatásban - miközben sorozatban sikerült a délszláv emberfórokat kivédekezni - parádés magyar találatok születtek, és a nagyszünetre 5-1-re elhúztak Biros Péterék.
A harmadik nyolc percben Kásás Tamás révén alakult 6-2-re az állás, de az utolsó játékrész előtt 6-4-re feljöttek a szerbek.
A zárónegyed elején viszont gyakorlatilag eldőlt a meccs: Hosnyánszky Norbert hét méterről látványos mozdulattal, csavarral vette be a rivális kapuját, és bár 7-4 után még szépített az Európa-bajnok (7-5), biztos magyar siker született, ami jó előjel a londoni olimpia előtt.
Az olaszországi tornán pénteken - 19:40-től - a kanadaiakkal találkozik a magyar válogatott, amely a szerdai nyitányon 14-3-ra verte a kazahokat.

Eredmény:
Magyarország-Szerbia 7-5 (1-1, 4-0, 1-3, 1-1)
---------------------------------------------
a magyar góldobók: Varga Dénes, Hosnyánszky 2-2, Kis G., Madaras, Kásás 1-1

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport

Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.

2025. Július 02. 07:53, szerda | Sport

Premier League - Kerkez Milos elköszönt a Bournemouth-tól

A labdarúgó Premier League-ben címvédő Liverpoolhoz igazolt Kerkez Milos közösségi média oldalán elköszönt a Bournemouth csapatától.

2025. Június 30. 07:38, hétfő | Sport

Osztrák Nagydíj - Norris győzelmével csökkentette a hátrányát összetettben

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat vasárnap Spielbergben, így összetettben csökkentette hátrányát csapattársával, az ezúttal másodikként célba érő ausztrál Oscar Piastrival szemben.

2025. Június 24. 10:48, kedd | Sport

Törött újjal is a dobogón a Mitropa Ralin!

Juhász Csabi Velezdi Eszterrel és egy Mitsubishi EVO IX.-el vágott neki a számukra kalandos 58. Mecsek Rallynak.