Hírek
2019. Március 02. 13:04, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A GDP növekedéséhez főleg az építőipar és a szolgáltatás járult hozzá
A GDP (bruttó hazai termék) növekedéséhez főleg az építőipar és a szolgáltatás járult hozzá, de a mezőgazdaságban is az átlagosat meghaladó bővülés volt tapasztalható Magyarországon
- közölte a Századvég makrogazdasági kutatócsoportjának vezetője szombaton az M1 aktuális csatornán.
Regős Gábor azt mondta, az építőipar a negyedik negyedévben 20, a mezőgazdaság több mint 8 százalék növekedést mutatott.
A turizmusban vannak még kiaknázatlan területek, valamint az élelmiszer- és a gyógyszeripar is tud még fejlődni - tette hozzá.
Németország gazdasága gyengén teljesített, ami meglátszik a magyar exportadatokon is. Ennek ellenére a külkereskedelemben az erős német függés meg fog maradni, mert Magyarországon sok a német tulajdonú vállalat - vélekedett.
Beszélt arról is, hogy a külföldre áramló jövedelem nagyobb, mint a visszafelé jövő. A cél az lenne, hogy legyenek külföldön magyar cégek, amelyek be tudják hozni a profitot - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 13:00, szombat | Belföld
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter
2026. Április 25. 11:00, szombat | Belföld
Hann Endre: a háború mint veszélyforrás túlfeszítése tévedés volt a Fidesz kampányában
2026. Április 25. 08:37, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: szakmai, alkotó munka kezdődhet a közlekedésben és a közberuházások terén
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
