Hírek
2012. Január 02. 07:47, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
A hackertámadás helyét is megtalálja a vírus
Japán szakemberek olyan számítógépes vírust fejlesztettek ki, amely képes visszakeresni egy hackertámadás helyét és hatástalanítani a rosszindulatú programot – számolt be a Jomiuri Sinbun című napilap vasárnap.
A három év alatt mintegy 179 millió jenből (564 millió forint) megvalósított fejlesztést a japán kormány megbízásából a Fujitsu informatikai vállalat végezte. A jótékony vírus egyelőre még nem bevethető: törvénymódosításra van hozzá szükség, mivel egyelőre a számítógépes vírusok terjesztői büntetőjogi felelősségre vonásra számíthatnak.
Az ország különféle hálózatai sokszor estek áldozatul rosszindulatú támadásoknak a közelmúltban. Novemberben 200 helyi önkormányzat közös hálózatát ostromolták meg, októberben a törvényhozás számítógépes rendszerét támadták meg egy kínai szerverről származó e-maillel. Az új, „jó” vírust egyelőre „zárt környezetben” tesztelik – számolt be az újság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

