Hírek
2019. Szeptember 30. 08:54, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
A hepatitis C-fertőzés évekig tünetmentes lehet
A hepatitis C-fertőzés évekig, évtizedekig tünetmentes lehet, azonban fokozatosan májkárosodást okozhat, a panaszok pedig javarészt már előrehaladottabb állapotban jelentkeznek
- mondta az M1 csatorna vasárnap esti műsorában a Májbetegekért Alapítvány kuratóriumi tagja.
Makara Mihály hepatológus főorvos elmondta, a máj 70-80 százaléka is elpusztulhat úgy, hogy bármi tünete lenne a betegségnek. Védőoltás nincs a betegség ellen, de gyógyszerekkel hatékonyan kezelhető.
Nagy Antalné, a Vírusos Májbetegek Országos Egyesületének elnöke arról beszélt: egyesületük évek óta rendszeres szűréseket szervez országszerte. Szombaton a fővárosban és hat vidéki nagyvárosban tartottak ingyenes, anonim szűrést, a budapesti helyszínen 198-an vettek részt, hat embernél találtak a betegségre utaló jeleket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 11:00, hétfő | Életmód
Áder János: egy magyar fejlesztés meg tudja oldani Afrika ívóvíz- és szennyvíztisztítási problémáját
A 21. század nagy kérdése, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű vizet tudjunk biztosítani a lakosságnak, az iparnak és a mezőgazdaságnak
2026. Március 02. 07:27, hétfő | Életmód
Iráni konfliktus - XIV. Leó pápa: a stabilitást és a békét nem lehet fegyverekkel felépíteni
2026. Február 28. 16:00, szombat | Életmód
Elindult a református templomokat és műemlékeket bemutató Református Digitális Épített Örökségtár
Elindult a Református Digitális Épített Örökségtár, az új, online adatbázis a református templomok és műemlékek bemutatását tűzte ki célul - közölték az örökségtár készítői pénteken az MTI-vel.
2026. Február 28. 15:00, szombat | Életmód
Szallas.hu: tavasszal Budapest, Hajdúszoboszló és Eger a belföldi utazók kedvence
Tavasszal Budapest, Hajdúszoboszló, Eger, nyáron pedig Siófok, Hajdúszoboszló és Gyula lehet a belföldi utazók leggyakoribb választása - közölte a Szallas.hu portál előfoglalási adatai alapján pénteken az MTI-vel.

