Hírek
2013. Június 13. 16:30, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A hétvégén visszatér a 30 fokos meleg
A hétvégén is lehet egy-egy zápor, esetleg zivatar, de túlnyomóan napos idő lesz. A nappali maximumok várhatóan 30 fok körül alakulnak - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken sok lesz a napsütés. Az ország legnagyobb részén nem várható csapadék, kis valószínűséggel azonban az Északi-középhegységben és a Tiszántúl északi részén egy-egy zápor vagy zivatar kialakulhat. A Dunántúl nyugati felén nagyobb területen megerősödhet a szél, sőt a reggeli órákban a Fertő tó környékén viharos széllökések is előfordulhatnak. Másutt csak átmenetileg élénkülhet meg az északi szél.
Pénteken a legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 16 Celsius-fok között valószínű. A maximumhőmérséklet a Dunántúlon 24 és 28, a Duna vonalától keletre 28 és 30 fok között várható.
Szombaton északon helyenként előfordulhat egy-egy zápor, illetve zivatar. Másutt napos, száraz időre számíthatunk. A változó irányú szél csak zivatarban erősödhet meg. A minimum-hőmérséklet 11 és 17 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet 27 és 30 fok között alakul.
Vasárnap általában derült vagy gyengén felhős időre van kilátás. Északon néhol egy-egy zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. A változó irányú szél mérsékelt marad. A minimum-hőmérséklet 12 és 18 fok között várható. Napközben 28-32 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.

