Hírek
2017. Június 04. 05:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
A Horvátországba utazó magyarok 30 százaléka a Kvarner-öblöt választja
A Horvátországba utazó magyar turisták egyik legkedveltebb célpontja a Kvarner-öböl, harminc százalékuk oda utazik
- mondta Marin Szkenderovics, a Horvát Idegenforgalmi Hivatal magyarországi vezetője szombat este az M1 aktuális csatornán. Az idegenforgalmi szakember szerint az öblöt valószínűleg a közelsége teszi ennyire népszerűvé.
Ugyanakkor a Krk-sziget is nagyon kedvelt a magyarok körében - tette hozzá.
Megjegyezte, a magyarok összességében is benne vannak az első tíz nemzetben a Horvátországban eltöltött vendégéjszakák számát illetően. Ez az arány érvényes a vitorlázók körében is.
Elmondta azt is, sokat fejlődött az ország infrastruktúrája, a legtöbb városban felújították az úthálózatot, újakat építettek, és parkolókat is kialakítottak. Az autópálya díja viszont az idén 10 százalékkal emelkedett a tavalyihoz képest.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
