Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2019. Június 28. 08:19, péntek | Helyi
Forrás: police.hu

A hős esztergomi rendőr emlékéért játszottak - FOTÓK

A hős esztergomi rendőr emlékéért játszottak - FOTÓK

Hősi halált halt kollégára emlékeztek a rendőrök Esztergomban csütörtökön.

Tizenkettedik alkalommal rendezte meg a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság a Borbély Zoltán Emléktornát június 27-én Esztergomban. A rendőrség a versennyel a 2008-ban, szolgálatteljesítés közben hősi halált halt Borbély Zoltán posztumusz hadnagynak állít emléket.

A meghívásos kispályás labdarúgó tornán a rendőrkapitányságok és a főkapitányság csapatai mellett a 25. Klapka György Lövészdandár, az Esztergomi Tűzoltóság, a Vértesi Erdő Zrt., és a szlovákiai Párkányi Városi Rendőrség is képviseltette magát.
A sportrendezvényt Debreczeni István alezredes, az Esztergomi Rendőrkapitányság vezetője és Ica néni, Borbély Zoltán édesanyja nyitotta meg, akik sportszerű küzdésre buzdították a résztvevőket. Összesen tíz csapat vett részt a tornán, mely három focipályán zajlott.

A tizenkettedik Borbély Zoltán Emléktornát végül a Tatai Rendőrkapitányság csapata nyerte, a második helyezett a Vértesi Erdő Zrt. lett, a dobogó harmadig fokára az Esztergomi Tűzoltóság csapata állhatott.

A díjakat Buzonics Ferenc ezredes, a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság gazdasági főkapitány-helyettese adta át.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi

Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa

Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.

2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi

Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele

2025. Június 25. 13:01, szerda | Helyi

A Múzeumok Éjszakája egyik legnépszerűbb esztergomi programja idén is a Richter Tudományos Show volt

Izzó tudományos kísérlet, lélegzetelállító fényfestés, csodás orgonakoncert, megelevenedő történelem és elragadó kiállítások .

2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi

Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra

Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.