Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2012. Október 18. 13:59, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik az összes zsebszerződést megsemmisítené

A Jobbik az összes zsebszerződést megsemmisítené

A Jobbik szerint az új földtörvény-tervezet legalizálná a külföldiek magyar termőföldhöz jutását. Holott az ellenzéki párt szerint ezzel szemben inkább az összes zsebszerződést meg kellene semmisíteni és az illegálisan külföldi kézbe került földeket vissza kell venni - mondta Z. Kárpát Dániel csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Az ellenzéki politikus leszögezte: a "zsebszerződések által fémjelzett föld-elbitorlási folyamatot meg kell állítani", mivel mára "jóval több mint egy megyényi terület már külföldi kézben van".
Leszögezte azt is: a Jobbik a kormánnyal ellentétben nem a földek visszavásárlását tervezi, hanem kormányra kerülése esetén minden bérleti szerződést egyedi vizsgálatnak vetne alá és ahol felmerül a törvénysértés, vagy a szabálytalanság gyanúja azt a zéró tolerancia jegyében azonnal megsemmisítenék és a föld pedig köztulajdonba kerülne.
Z. Kárpát Dániel ismertette azt is, hogy ezután ezeket a földeket olyan fiatal gazdák kezelésébe adnák, akik hajlandóak lennének gazdálkodni rajta és így hasznosítani lehetne a területeket.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.