Hírek
2019. Március 05. 14:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Mohai Balázs
A K2 csúcsára indul Klein Dávid és Suhajda Szilárd

A Föld második legmagasabb csúcsára, a K2-re indul Klein Dávid és Suhajda Szilárd következő expedíciója, a tervek szerint június 7-én.
Három 8000 méternél magasabb csúcson nem járt eddig magyar hegymászó, ezek közül Klein Dávid és Suhajda Szilárd most a K2 megmászásával próbálkozik.
A két hegymászó másodszor próbálja feljuttatni a magyar zászlót a K2 csúcsára, oxigénpalack és teherhordók nélkül. A 8611 méteres hegyre három évvel ezelőtt indultak el először, de abban az évben a K2 felső szakaszán lavina söpört végig, így akkor senki nem jutott fel a csúcsra – idézte fel az expedíció keddi budapesti sajtótájékoztatóján Klein Dávid.
Az idei expedíció során az úgynevezett Abruzzi-útvonalat követik majd. Az egyes akklimatizációs körök során az alaptábor felett kisebb táborokat építenek ki, ezekben élelmet, sátrat hagynak hátra, miközben szervezetüket is hozzászoktatják a ritkább légkörhöz. Várhatóan három-négy ilyen akklimatizációs kört hajtanak majd végre a csúcsmászás előtt – számoltak be a hegymászók.
Suhajda Szilárd kiemelte, hogy a K2 az egyik legszebb, ugyanakkor az egyik legveszélyesebb hegy, nagyon zord időjárással és a környéken is egyedi mikroklímával.
Szinte „orosz rulett” ezen a hegyen mozogni, több tucatnyi hegymászó vesztette már életét a K2-n. 8000 méter felett már napi 10 ezer kalóriát éget a szervezet, egy ilyen expedíció jellemzően 10 kilós súlyvesztéssel jár - érzékeltette a K2 megmászásának nehézségeit.
Klein Dávid kiemelte a hegy tiszteletének fontosságát: az augusztus elejére tervezett ereszkedés közben ezért lebontják majd maguk után a táborláncot, és minden általuk hátrahagyott szemetet eltávolítanak a hegyről.
Zájer Attila, a TV2 Média Csoport ügyfélkapcsolati igazgatója elmondta: műsoraikban és online platformjainkon végigkövetik majd Klein Dávid és Suhajda Szilárd útját a felkészüléstől a csúcshódításon át egészen a hazatérés pillanatáig. A két sportoló expedíciójának összefoglaló filmjét a Spíler TV csatornáján láthatják majd a nézők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.