Hírek
2012. Február 24. 07:03, péntek |
Belföld
Forrás: OrintPress
A kismama migrénje összefügg a csecsemőkori kólikával
Azok a csecsemők, akiknek anyukájuk migrénnel küzd, 2,5-szer nagyobb valószínűséggel kapják el a gyermekkori kólika nevű betegséget, amely erős hasi fájdalommal, görccsel jár.
A kutatók szerint az eredmények azt mutatják, hogy a gyermekkori kólika lehet a későbbi migrén előjele is. „Mivel a migrén egy rendkívüli genetikai rendellenesség, a csecsemőkori kólika egy korai jele annak, hogy a gyermek élete későbbi szakaszában hajlamos lesz a migrénes fejfájásra” - mondta Amy Gelfand, a Kaliforniai egyetem gyermek neurológusa.
A vizsgálat során a kutatók 154 anya és gyermeke esetében hasonlították össze a rizikófaktort. Az eredmények azt mutatták, hogy a csecsemők 29 százalékának, akiknek mamájuk migrénnel küzdött, volt kólikája. Ezzel szemben azoknál, akik édesanyja nem küzdött migrénnel, ez az arány mindössze 11 százalék volt - számol be a kutatásról a webmd.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába

