Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2018. Szeptember 24. 07:17, hétfő | Belföld
Forrás: mti

A kormányt kérdezik a képviselők a Parlamentben

A kormányt kérdezik a képviselők a Parlamentben

Az Országgyűlés ma fejezi be őszi ülésszakának első ülését. A képviselők az előző héten kezdődött ülés zárónapján a kormány tagjainak tehetnek fel kérdéseket és azonnali kérdéseket.

Az ülésnap délelőtt 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, azokat kérdések és azonnali kérdések követik egy-egy órában.

A parlament honlapján elérhető információk szerint a Fidesz padsoraiból Ágh Péter arról kérdezi a belügyminisztert, hogyan alakulna Magyarország jövője önálló határvédelmi rendszerének feladása esetén.

Ellenzéki oldalról ugyancsak többen jelentkeztek Pintér Sándorhoz címzett kérdéssel.

A szocialista Szabó Sándor arra vár választ, hogy a kormány miért nem biztosít elegendő forrást a településeknek önkormányzati kötelező feladatuk ellátására. Varju László, a DK képviselője kérdésének címe, Miért veszik vissza a tűzifa-juttatás felét?, az LMP-s Demeter Márta pedig azt kérdezi, hogy a kabinet megteszi-e a szükséges intézkedéseket a rendőrök tömeges pályaelhagyásának megakadályozására.

A jobbikos Bana Tibor az igazságügyi minisztertől kérdezi, Milyen megszorításokat tervez a kormány, ha a korrupció elképesztő mértéke miatt az EU csökkenti az uniós forrásokat?. A Párbeszéd képviselőcsoportjából Kocsis-Cake Olivio az innovációért és technológiáért felelős minisztertől vár választ a nyári vonatjáratok fejlesztése ügyében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.

2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld

Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.