2024. április 16, kedd - Csongor

2017. Szeptember 11. 05:00, hétfő | Sport
Forrás: mti

A magyarok 16 érmet szereztek a szkander-vb-n

Tizenhat érmet, közte három aranyat nyertek a magyar versenyzők a budapesti szkander- és paraszkander-világbajnokságon.

A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) tájékoztatása szerint a sportág történetében ez volt minden idők legsikeresebb magyar vb-szereplése.

"Előzetesen tíz érmet várt a szakvezetés, de felülmúltuk legmerészebb álmainkat is" - nyilatkozta Csabai Attila, a magyar szövetség elnöke.

A felnőtteknél az Európa-bajnok Kőváriné Ivánfi Brigitta a 70 kilogrammos kategóriában, míg Barzsó Henrietta a 60 kilósok között lett bronzérmes.

A junior mozgáskorlátozottak 55 kilós kategóriájában Simon Dániel egy aranyat és egy ezüstöt nyert. Ugyancsak aranyérmes lett Józsa Mihály, aki a senior grand masters 75 kilós kategóriában győzött, valamint Farkas István (junior mozgáskorlátozott +55 kg) se talált legyőzőre.

Ezüstérmet szerzett Ahmed Zsuzsa (női masters, 80 kg) és Fenyvesi József (hallássérült, 60 kg), míg a felnőtteknél bronzérmes Barzsó Henrietta az U21-es korosztályban egy ezüstöt és egy bronzot nyert.

A dobogó harmadik fokára állhatott fel Dobos Attila (masters, +100 kg), Simon Ferenc (grand masters, 100 kg), Fazekas Andrea (női masters, 60 kg) és Rojkó Zoltán (mozgássérült, 90 kg). Nánási István a hallássérültek között a +100 kilogrammos kategóriában két bronzérmet is begyűjtött, miután jobb kézzel és bal kézzel is eredményes volt.

A budapesti vb-n 56 ország 1200 versenyzője vett részt.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport

Bronzérem az Euro Trophy-n

Beszélgetés a nem kicsit boldog Szabó Bende gokartversenyzővel az Euro Trophy után.

2024. Április 13. 06:00, szombat | Sport

Sós Csaba: Milák egyedi utat jár, de jóval előrébb tart, mint amire számítani lehetett

A szövetségi kapitány szerint Milák Kristóf egyedi utat jár be, és az úszók pénteken zárult országos bajnokságán jobban teljesített, mint amire ő számított.

Cseh vezetés a prológ után, László Martinék másodikok

Női kézilabda olimpiai selejtező - Magyarország-Svédország 28-25

A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-re legyőzte Svédországot a debreceni olimpiai selejtezőtorna pénteki, második fordulójában, így csak akkor nem szerez kvótát, ha vasárnap öt vagy több góllal kikap Japántól.