Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2023. Április 05. 09:16, szerda | Belföld
Forrás: Idokep.hu

A második legenyhébb telünk volt 1901 óta

A második legenyhébb telünk volt 1901 óta

Csak a 2006/2007-es tél volt enyhébb a mostaninál a mérések rendszeres kezdete óta.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai alapján a mérések rendszeres kezdete, azaz 1901 óta a 2022/2023-as tél volt a második legenyhébb tél - írja az Időkép.hu.

Ennél csak a 2006/2007-es tél bizonyult enyhébbnek. Mindhárom téli hónap középhőmérséklete magasabb volt az 1991-2020-as átlaghoz képest, január országos átlagban 4,5 fokos pozitív anomáliával zárt.

Nem csak enyhe, csapadékos is volt a tél, különösen a január, mely 1901 óta a legcsapadékosabb januárnak bizonyult. Összességében a kilencedik legcsapadékosabb telet hagytuk magunk mögött. A sok csapadék viszont a rendkívül aszályos nyár után jól jött, a talajok a legtöbb helyen feltöltődtek, megszűnt az aszály.

Fotó: Illusztráció - Internet

Címkék: időjárás, tél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.