Városlista
2025. április 21, hétfő - Konrád

Hírek

2015. Április 21. 06:54, kedd | Helyi
Forrás: Önkörmányzati sajtóközlemény

A megáldott búzát imakönyvbe tették

A megáldott búzát imakönyvbe tették

A hagyományokhoz híven április 18-án megtartották a búzaszentelő ünnepséget Esztergomban. Az eseményen részt vett Jakab Zoltán az Országgyűlés alelnöke, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége elnöke is.

Az idei búzaszentelő ünnepség első részében ünnepi szentmisét tartottak a szentgyörgymezői templomban. Székely János püspök és a résztvevő egyházi képviselők vezetésével innen indult a gyalogmenet a város határában lévő búzaföldekre. A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége, az Esztergomi Városi Gazdakör és a Szentgyörgymezői Kertbarátkör álta szervezett ünnepség fő ceremóniáján a katolikus mellett a protestáns egyházak is képviseltették magukat, a tavaszi szélben, napsütésben élénkzöld színben pompázó búzaföldön Székely János püspök vezetésével celebrálták a megáldása alkalmat. A legújabb időkben harminc évre visszanyúló búzaszentelési szertartásnak Európai szinten majd kétezer évnyire eredeztethető tradíciója van, az első ilyen ünnepeket Liberius pápa emelte hivatalos rangra, nálunk a középkorban vált rendszeressé a búzaszentelés.

A megáldott búzát imakönyvbe tették

A búzaszentelés végén, ugyancsak a hagyomány szerint a megáldott búzából a szertartáson résztvevők egy-egy marékkal szedtek, hogy a zöld szálakat imakönyvbe, bibliába tegyék.

A búzaszentelési ünnepség zárásaként a szervezők a gazdakörök Simor János utcai épületébe hívták meg a résztvevőket ebédre, ahol Balogh Zoltán, az Esztergomi Városi Gazdakör vezetője köszöntötte a megjelenteket.

A megáldott búzát imakönyvbe tették

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi

ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN

Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.

2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi

TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET

A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.

2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi

KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT

Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.