Hírek
2023. Május 15. 15:34, hétfő | Bulvár
A MEGÁTKOZOTT Gitáros
A megátkozott ember – ez nemcsak Radics Béla leghíresebb dalának a címe, de a május 4-én bemutatásra került életrajzi film készítői is így keresztelték el alkotásukat
A dokumentumelemekkel átszőtt játékfilm ötlete évekkel ezelőtt született meg, majd Klacsán Gábor rendező és csapata valósította meg az elképzelést. Radics Béla máig megosztja a hajdani szemtanúkat: vannak, akik nemzeti hőst látnak benne, mások a tehetségét firtatják, és az életrajz kellemetlenebb epizódjaira emlékeztetnek.
A mostani film nem oszt igazságot, igyekszik tárgyilagos lenni. Méltó emléket állít a magyar rockzene talán legfontosabb személyiségének, az első magyar gitárhősnek, aki Hendrix, a Cream és a korabeli progresszív rockzene nagyjainak képviseletével még ma is fontos emlékeket ébreszt.
Radics Béláról készültek dokumentumfilmek, születtek könyvek, megjelentek felvételek, de az első nagyszabású filmalkotás csak most került bemutatásra, és a mozikban már megtekinthető.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 05:00, kedd | Bulvár
Facebook-vita alakult ki arról, hogy mi történt Takács Péter asztalán, amíg kivonult a Házból
Magyar Péter valamilyen iratot elvett vagy odatett a volt egészségügyi államtitkár parlamenti asztalára hétfőn, miután az ellenzéki frakció kivonult az ülésteremből.
2026. Július 26. 05:00, vasárnap | Bulvár
Testvérpár is van a 201. Anna-bál szépei között
A balatonfüredi Windisch Laurát választották a 201. Anna-bál szépének, első udvarhölgye a debreceni Tollas Viktória, második udvarhölgye pedig a saját testvére, Windisch Regina lett.
2026. Július 24. 13:00, péntek | Bulvár
Freddie Mercury-szobrot avatnak Balatonszemesen
A Queen Fesztivál kiemelt eseményeként szombaton, Balatonszemesen, a Zenepavilonnál avatják fel Magyarország első köztéri Freddie Mercury-mellszobrát - közölték a szervezők az MTI-vel.
2026. Július 23. 07:28, csütörtök | Bulvár
Izraelben megkezdték a munkálatokat egy krokodilokkal teli vizesárok létrehozásához egy börtön körül
Izraelben megkezdték a munkálatokat a Negev-sivatagban fekvő Keciot börtön körül egy krokodilokkal teli vizesárok kialakításához - jelentette a Walla hírportál szerdán.
