Hírek
2018. Január 28. 17:03, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
A nőknél és a vegetáriánusoknál a leggyakoribb a vashiányos vérszegénység
A nőknél a terhesség, a szoptatás, a menstruáció miatt is kialakulhat vashiányos vérszegénység, ami még a vegetáriánusok körében a leggyakoribb
- mondta Várkonyi Judit, a Semmelweis Egyetem 3. Belgyógyászati Klinikájának egyetemi docense az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A vashiány felléphet a fejlődésben lévő gyerekeknél is, amikor a szervezet vasigénye nagyobb. A vashiányos vérszegénység kialakulása jól tisztázott, ez a világon a leggyakoribb betegség - tette hozzá.
A vérszegénység tünetei a gyengeség, a fáradékonyság, koncentráció csökkenése, a körmök és a haj töredezése, sápadtság - sorolta.
Hozzátette: a vaspótlásra a táplálék - döntően a hús, elsősorban a máj - a normál forrás, ha ez nem segít, akkor jönnek szóba a vaskészítmények.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 15:00, csütörtök | Életmód
Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a veszprémi kórházban
Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórházban
2026. Július 15. 17:00, szerda | Életmód
MTA podcast: egyre hosszabb hőhullámok és hevesebb esők alakítják át Magyarország éghajlatát
A klímaváltozás már egyértelműen látható a magyarországi mérési adatokban: a nyarak és a telek melegszenek, a hőhullámok pedig egyre gyakoribbak, hosszabbak és intenzívebbek.
2026. Július 15. 16:00, szerda | Életmód
Mintegy hatvan alkotás a megújult Veszprém-Balaton Filmpikniken
A Veszprém-Balaton Filmpikniken mintegy hatvan filmalkotás lesz látható augusztus végén; a filmfesztivál idén megújult koncepcióval várja a közönséget Veszprémben és Balatonfüreden.
2026. Július 15. 14:00, szerda | Életmód
Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat
Az augusztus 20-i rendezvénysorozat a korábban tervezett költségvetés kevesebb mint egyharmadából, egyszerűbb, racionálisabb és költséghatékonyabb szervezési keretek között lesz lebonyolítva
