Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2021. Szeptember 29. 12:07, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A régió legnagyobb kiberbiztonsági konferenciáját tartják Budapesten

A régió legnagyobb kiberbiztonsági konferenciáját tartják Budapesten

A régió legnagyobb kiberbiztonsági konferenciáját tartják október 8-án Budapesten, a MoM Kulturális Központban - közölte Lobó-Szalóky Lázár, a rendezvény sajtófőnöke az MTI-vel.

A közleményben kiemelte, az idén tizennyolcadik alkalommal megtartandó HACKTIVITY eseményt személyesen is fel lehet majd keresni, de lehetőség lesz az előadásokat online követni a rendezvény hivatalos chat-szobájában.

A tájékoztatás szerint a korábbi évekhez hasonlóan a HACKTIVITY konferencián képviselteti magát a HackerSpace Budapest, a HackerSpace Szeged és a SecureITeam is, és a HackCenterben várják azokat az érdeklődőket, akik izgalmas feladatok, kihívások teljesítésével tesztelnék tudásukat, megoldást szeretnének kapni egy-egy problémára.

A rendezők több mint 1 millió forint értékben belépőjegyeket ajánlanak fel a hazai felsőoktatási intézmények tehetséges hallgatói és előadói számára. A jegyekhez az erre a célra létrehozott HACKADEMY partnerprogramhoz való csatlakozáson keresztül lehet hozzájutni - tájékoztatott Lobó-Szalóky Lázár.

További információ a #HACKTIVITY2021-ről a https://hacktivity.com weboldalon található.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.