Hírek
2012. Május 10. 07:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A sokat tévéző gyerekek étrendje szegényesebb
Azok a gyerekek, akik több időt töltenek a tévé előtt, szegényesebben étkeznek - írja egy új tanulmány.
A kutatás nem bizonyítja, hogy a tévénézésnek bármi köze lenne ahhoz, hogy mit esznek a gyerekek, illetve egyéb faktorokhoz, mint például a neveltetés - írja a HealthDay.
A tanulmányból kiderül, minél többet tévézik valaki, annál kevésbé eszik gyümölcsöt és zöldséget minden nap, és annál inkább eszik cukrokat, iszik szénsavas üdítőt, illetve hagyja el a reggelit.
A tanulmány szerzője azonban hozzátette: a dolog elég összetett és komplikált, mert sok esetben azok a fiúk, akik aktívabbak, általában többet néznek tv-t. Van némi bizonyíték arra, hogy maga a tv a kockázati faktor. Ez azért lehet, mert az ember anyagcseréje annyira lassú tévézés közben, hogy rosszabb, mint bármilyen más tevékenység végzésekor.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
