Hírek
2025. Március 08. 08:13, szombat |
Életmód
Forrás: MTI
A Suzuki esztergomi gyárában elkészült az egymilliomodik Vitara

Tíz év alatt egymillió darabot gyártott a Magyar Suzuki Zrt. a Vitara modellből, az egymilliomodik, egy GLX felszereltségű napfénytetős Vitara pénteken készült el az esztergomi gyárban
– közölte a társaság kommunikációs vezetője az MTI-vel.
Bonnár-Csonka Zsuzsanna kiemelte: a Vitara jelenleg Magyarország legnépszerűbb személyautója.
A cég közleményében felidézte, hogy 2015-ben a negyedik generációs Vitara sorozatgyártásának kezdete fordulópont volt a Magyar Suzuki életében. Ez volt az első olyan személyautó, amelynek prototípusát magyar mérnökök bevonásával fejlesztették. A magyar szakemberek a gyártás indításában is nagyfokú szabadságot kaptak, amely a hegesztőüzemben és a festőüzemben a robotok installálására is kiterjedt - ismertette a szóvivő.
A Magyar Suzuki Zrt. 1992 októberében kezdte meg a termelést, azóta is a japán autógyártó egyetlen európai gyártóegysége. A tulajdonos az alapítás óta 2 milliárd eurót fordított beruházásokra. Az üzemet tavaly hagyta el a négymilliomodik legyártott autó. Jelenleg a Vitara és az új S-CROSS modellek készülnek itt, 2023-ban az itt gyártott több mint 160 ezer jármű 88,5 százaléka hibrid meghajtású volt.
A Magyar Suzuki Zrt. öt kontinens 123 országába értékesíti járműveit.
A közlemény kitér arra, hogy a Magyar Suzukinál az elmúlt évtizedekben magas szintű kompetenciákat és tudást halmoztak fel, elsősorban a mérnöki, a logisztikai és az IT területen, a cég immár több csoportszintű szolgáltatást biztosít Európa számára. Partnereinek, beszállítóinak, valamint a 78 tagú országos márkakereskedői hálózatának köszönhetően hozzávetőlegesen 10 000 munkavállaló megélhetéséhez járul hozzá a cég.
A hazai és nemzetközi piacra készülő gépjárművek gyártása mellett a társaság importált Suzuki gépkocsik, motorkerékpárok és hajómotorok értékesítésével is foglalkozik.
A vállalat a 2023-as adatok alapján az ország 12. legnagyobb árbevételű cége. A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Magyar Suzuki Zrt. árbevétele 2023-ban 2,871 milliárd euró volt, egy évvel korábban 2,144 milliárd eurót tett ki. A társaság 2023-ban 141,708 millió forint nyereséggel zárt, míg 2022-ben 22,658 millió euró volt az adózott eredménye.
A Suzuki márka 12,94 százalékos piaci részesedést ért el tavaly az újautó-piacon, ezzel az első volt a márkák sorrendjében. Az Esztergomban gyártott két modellből, a Vitarából és az S-CROSS-ból 6883, illetve 6607 darab kelt el 2024-ben Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 09. 07:22, péntek | Életmód
Az EP hozzájárult a farkasok védelmi státusának enyhítéséhez
2025. Május 09. 07:16, péntek | Életmód
XIV. Leó pápa - A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő első b
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
2025. Május 08. 19:53, csütörtök | Életmód
Robert Prevost amerikai bíboros az új katolikus egyházfő
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Életmód
Rekordméretű élelmiszergyűjtés a rászorulókért
Sosem zajlott még egyszerre annyi helyen élelmiszergyűjtés Magyarországon, mint az előttünk álló hétvégén.