Hírek
2022. November 05. 08:09, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A szlovén forgalomfigyelő kamerák képei is elérhetőek az Útinform oldalán
A jövőben további országokkal is tervben van hasonló együttműködés megvalósítása.
Útinform legújabb fejlesztésének köszönhetően a magyarországi mellett már a szlovéniai webkamerák képei is elérhetők minden közlekedőnek az utinform.hu weboldalon. Az újítás a közép-kelet-európai országok közúti közlekedési rendszereinek összehangolását célzó projekt részeként valósulhatott meg. A jövőben további országokkal is tervben van hasonló együttműködés.
Az Útinform weboldal webkamerákat tartalmazó térképi rétegén a szlovén zászlóval színezett kamerára kattintva mostantól bárki elérheti az aktuális szlovén forgalmi helyzetet mutató kameraképeket. A szlovén kameraképeket közvetlenül is el lehet érni, erre a linkre kattintva: https://www.utinform.hu/hu/foreign-webcam/si
A magyar-szlovén nemzetközi együttműködés a CROCODILE (Cooperation of Road Operators for Consistent and Dynamic Information Level) projekt keretében jöhetett létre, melynek célja a közép-kelet-európai közlekedési folyosók mentén a térség tagállamainak (hazánk mellett Ausztria, Csehország, Szlovénia, Horvátország, Olaszország és Ciprus) részvételével, harmonizált és összehangolt intelligens közúti közlekedési alkalmazások megvalósítása. A szlovén webkamerákat a szlovén National Access Point szolgáltatásának segítségével jelenítheti meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
