Hírek
2022. Május 20. 17:15, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A vártnál jelentősebben emelkedtek a termelői árak áprilisban Németországban
Németországban soha eddig nem látott mértékben, még a vártnál is jelentősebben emelkedtek a termelői árak áprilisban éves összevetésben.
A német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken azt közölte, hogy áprilisban a termelői árak növekedése 33,5 százalék volt tavaly áprilishoz képest. Márciusban 30,9 százalékos, februárban pedig 25,9 százalékos éves szintű emelkedést jegyeztek fel.
Áprilisban 2,8 százalékkal nőttek a termelői árak márciussal összevetve, ami viszont már lassulás a márciusi 4,9 százalékhoz képest.
Az elemzők éves szinten kisebb, 31,5 százalékos, havi összevetésben szintén szerényebb, 1,4 százalékos termelői áremelkedésre számítottak.
Áprilisban az energiaárak éves szinten 87,3 százalékkal, havi összevetésben pedig 2,5 százalékkal nőttek. Az éves növekedésen belül az elosztóhálózati földgáz ára 154,8 százalékkal, az elektromos áramé pedig 87,7 százalékkal emelkedett.
Tavaly átlagosan 10,5 százalék volt a termelői áremelkedés Németországban, miután 2020-ban 1 százalékos csökkenést jegyeztek fel 2019-hez viszonyítva. Tavaly átlagosan 24,8 százalékkal nőttek az energiaárak az előző évi 4 százalékos csökkenés után, a földgáz ára 41,7 százalékkal emelkedett, míg az elektromos áram 25,1 százalékkal drágult 2021-ben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról

