Hírek
2021. Augusztus 13. 06:57, péntek |
Helyi
Forrás: Sajtóközlemény
A vaskapui Mária-szobor rendbetételére gyűjtenek az esztergomi turisták
Gyűjtést szerveznek az 1921-ben a vaskapui turistaház mellett emelt Magyarok Nagyasszonya szobor környezetének rendbe tételére és a szoborállítás jubileumára egy díszkapu felállítására.
A Magyar Turista Egyesület Esztergomi Osztályának Egyesülete elnökének, Kassai Kálmánnak a tájékoztatása szerint a tervezett díszkaput a Felvidéken készítenék el, arra az elszakított országrészek jelképeit illetve neveit faragnák fel. A szobor előtti tér feljáratára állított alkotással generációnk is hozzátenne száz éve élt elődeink munkájához.

A 2007-ben újjáalakult egyesület a szoborállító civil szervezet szellemi örökösének tekinti magát, így gondozásba vette az elfeledett, elhanyagolt állapotban lévő alkotást és környékét. A megfeketedett szobrot lemosták,felületvédelemmel látták el és köré Árpádházi Szt. Erzsébet rózsakört telepítettek. Minden év október 8-án, Magyarok Nagyasszonya ünnepén megemlékezést tart a szobornál.

Aki szeretné megtekinteni a tervezett díszkapu rajzát, támogatná az alkotás felállítását és figyelemmel kísérné a közadakozásból összegyűlt összeg nagyságát, kérjük látogasson el a https://esztergomi-turistak.hu/ internetes oldalra.


Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 08:50, kedd | Helyi
Rekordadománnyal zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával

