Hírek
2012. Május 30. 14:03, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
A Vodafone is hárítana
A Vodafone is árat emel a távközlési adó miatt. A telefontársaság közlése szerint nem tudják egyedül vállalni az új adó és a 2010 óta fizetendő válságadó terheit.
A társaság közleményében azt írja: tarifáit azért kell módosítania, hogy ügyfelei továbbra is a legkorszerűbb szolgáltatásokat kaphassák. A Telenor két hete közölte, hogy mindaddig, amíg a két adó párhuzamosan fut, át fogják hárítani a terhet az ügyfelekre.
A parlament egyébként kedden módosította a távközlési adó szabályait. A gazdasági bizottság javaslatára az adó összege magánszemélyeknél 700 helyett 400, cégeknél 2500 helyett 1400 forint lehet az idén. Az eredeti összegeket csak jövőre, az ágazati különadó kivezetése után alkalmazzák. Magánszemélyeknél havonta az első tíz perc beszélgetés változatlanul adómentes lesz.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
