Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2021. Április 22. 10:59, csütörtök | Belföld
Forrás: Index

A WHO európai regionális igazgatójával tárgyalt ma délelőtt Orbán Viktor

A WHO európai regionális igazgatójával tárgyalt ma délelőtt Orbán Viktor

A miniszterelnök a karmelita kolostorban fogadta Hans Kluge-t, a WHO regionális igazgatóját. A megbeszélésen szó esett a sikeres magyar oltási kampányról, az újraindításról, valamint országunk és a WHO kapcsolatáról.

Mindketten egyetértettek abban, hogy a gazdaságot és az életet fokozatosan kell újraindítani. A WHO vezetője megismételte véleményét, mely szerint az iskolákat kell a legkésőbb bezárni és a legelsőként kinyitni. Orbán Viktor ismertette a Magyarország újraindítására vonatkozó elképzeléseket.

Hans Kluge elismerését fejezte ki országunk járványügyi védekezése kapcsán, és hozzátette, hogy Magyarországon példaértékű oltási kampányt folytatnak. A WHO igazgatója szerint életmentő eszközként kell a vakcinára tekinteni.

Ezt a témát nem lehet geopolitikai kérdéssé tenni, hiszen az oltás az egyedüli eszköz a járvány legyőzésére, és minden vakcina hatékony – hangsúlyozta a WHO európai vezetője és a magyar miniszterelnök.

Fotó: MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.