Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2018. December 12. 16:10, szerda | Belföld
Forrás: mti

Ajándék jár a véradásért az ünnepekkor

Ajándék jár a véradásért az ünnepekkor

A biztonságos hazai vérkészlet fenntartása érdekében a decemberi ünnepek előtt és között véradásra hív mindenkit a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ).

A vérellátó szolgálat az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta, az ünnepek alatt egy ötnapos és egy négynapos hosszú hétvége követi egymást, és tekintettel az egyes vérkészítmények rövid tárolási idejére, ahhoz, hogy ezekben a napokban is maradéktalanul biztosítani tudják a szükséges vérkészítményeket, nagyon fontos, hogy ünnepek előtti és ünnepek közötti véradásukkal minél többen segítsék a betegellátást.

Azokat, akik december 12. és 22. között adnak vért, egy doboz szaloncukorral, akik pedig 27-29-én mennek el vért adni, „szerencsehozó lencsével” ajándékozzák meg.

A véradási helyszínekről és időpontokról a www.ovsz.hu/ver/veradasok és a veradas.hu/adjvert/veradasok internetes oldalakon lehet tájékozódni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.