Hírek
2018. Június 04. 07:18, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Akár 30-40 perccel is hosszabb lehet az utazási idő a miskolci vasútvonalon
Műszaki hiba miatt a Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon közlekedő vonatok menetideje 30-40 perccel is megnőhet, egyes elővárosi vonatok pedig nem közlekednek hétfőn napközben - közölte a Mávinform az MTI-vel hétfőn reggel.
Aszód és Tura között kábelzárlat miatt meghibásodott egy biztosító berendezés, ezért napközben a több száz méter kábelt kell kicserélni. A munkálatok alatt a biztosító berendezés nem működik teljes körűen, ami lassítja az arra közlekedő vonatok haladását. A torlódások és nagyobb késések elkerülése érdekében a Budapest-Hatvan vonalon egyes elővárosi vonatok hétfőn napközben kimaradnak a menetrendből.
A vonatszerelvény fordulók miatt ez a korlátozás kihatással lesz a Budapest-Sülysáp közötti vonatközlekedésre is, néhány sülysápi személyvonat sem közlekedik majd - írták.
Az utasok a térképes Vonatinfó applikáción tájékozódhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld
NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld
Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
