Hírek
2022. Március 01. 14:06, kedd |
Kék hírek
Forrás: infovárosok/police.hu
Akkor is üzletelt, amikor lecsaptak rá a rendőrök
Internetes csalásokkal gyanúsítható férfit fogtak el a Békés megyei rendőrök Törökszentmiklóson. Esetenként több százezer forintot, összességében milliókat csalhatott ki a hirdetéseire jelentkezőktől.
Több mint 5 és fél millió forintot csalt ki a gyanú szerint egy törökszentmiklósi férfi azoktól az emberektől, akik az interneten feladott hirdetéseire jelentkeztek és vásárolni akartak tőle – közölte a rendőrség.
Kifejtve, hogy álnéven olyan dolgokat hirdetett, amik nem is voltak nála. Motort, szerszámgépeket, óragyűjteményt, gitárgyűjteményt, horgászfelszereléseket, motoros ruhát kínált, esetenként több százezer forintért.
A vételárat előre utalással kérte, majd azt mondta a neki fizetőknek, hogy a dolgok, amiket megvásároltak, egy németországi zálogházban vannak, futárszolgálattal küldi el nekik. A csomag feladásával kapcsolatosan hitegette a vásárlókat, hamisított bizonylatokkal próbálta őket meggyőzni arról, hogy már elküldte nekik, amit kifizettek.
Amikor a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói és Közterületi Támogató Alosztályának rendőrei hétfőn reggel otthonában elfogták, akkor is éppen üzletelt, telefonon beszélt valakivel, akit megpróbált becsapni.
A nyomozás jelenlegi állása szerint országszerte 21 embert károsított meg, de a rendőrök vizsgálják, hogy vannak-e további sértettjei a csalássorozatnak. A 24 éves törökszentmiklósi K. Zsoltot a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya üzletszerűen elkövetett csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette.
Élettársát is előállították, mert a gyanú szerint a bűncselekménnyel szerzett pénz egy részét a férfi neki utalta tovább. A nő ellen is büntetőeljárás indult, ő szabadlábon védekezik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő
Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.
2026. Február 15. 08:42, vasárnap | Kék hírek
Egy Aston Martinnal okozott halálos balesetet Győrben
A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított a 33 éves sofőr ellen.
2026. Február 14. 15:00, szombat | Kék hírek
Marihuánát rejtett az egzotikus édesség
Thaiföldről rendelte a csomagot a vietnámi férfi, a kézbesítővel együtt kopogtattak a rendőrök.
2026. Február 13. 06:13, péntek | Kék hírek
A termesztőig vezettek a drogfogás szálai
A kábítószer-kereskedő banda valamennyi tagját elfogta a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI)

