Hírek
2018. Szeptember 18. 07:43, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - fotó: facebook.com/RomanekEtelka
Amerikai tévés prédikátor és gasztro showman járt Esztergomban
A tengerentúlon rendkívül népszerű frater Leo Patalinghug, amerikai televíziós prédikátor és gasztro showman érkezett hétfőn Esztergomba, hogy megismerje és műsorán keresztül be is mutassa a várost nézőinek.
A tiszteletes a Bonum Tv segítségével készít műsort Magyarországról, Budapestről, Egerről, Esztergomról, a Tokaj vidékéről, valamint Párkányról és a Bélai kastélyról is.
Leo Patalinghug-ot Romanek Etelka polgármester fogadta a városházán, aki bemutatta Esztergomot, szó esett a Bazilika, a Várhegy különleges, szakrális erőteréről, Esztergom gazdag természeti adottságairól, arról a régióról, melynek a város már több mint ezer éve az egyik legfontosabb épített pontja. Mindeközben a stáb végig forgatott.
Romanek Etelka hangsúlyozta azt is: kiemelt jelentőséggel bír, hogy Esztergom lelki és kulturális erőtérré váljon minden magyar számára. Az is különleges, hogy minden magyarországi zarándokút érinti városunkat.
Kapcsolódó cikk:
Több ázsiai turista célpontja lehet akár Esztergom is

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
