Városlista
2025. augusztus 28, csütörtök - Ágoston

Hírek

2018. Április 06. 05:00, péntek | Külföld
Forrás: mti

Angela Merkel újabb látogatást tervez Donald Trumpnál

Angela Merkel újabb látogatást tervez Donald Trumpnál

Újabb látogatást tervez Angela Merkel német kancellár Donald Trump amerikai elnöknél, a találkozót április végén tarthatják meg - írta csütörtökön a Bild című német lap a hírportálján.

A Fehér Ház megerősítette a várható látogatás tényét.

A tervek szerint a német kancellár április 27-én tárgyal az amerikai elnökkel Washingtonban. A látogatásról a diplomácia rendje szerint a meghívó fél tesz majd hivatalos bejelentést, ha sikerül mindent előkészíteni - írta a Bild, felidézve, hogy kormányfő Donald Trumpnál tett tavaly márciusi első látogatását is csak néhány nappal a találkozó előtt jelentették be Washingtonban.
Csütörtökön a Fehér Ház megerősítette, hogy Washingtonba várják a német kancellárt. Az elnöki hivatal közlése szerint a látogatás részleteit most dolgozzák ki.
A német Bild című lap rámutatott, hogy Angela Merkel egy történelmi napon keresheti fel ismét a Fehér Házat, hiszen éppen április 27-re tervezik Mun Dzse In dél-koreai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető találkozóját.

A Bild felidézte, hogy a 2017. március 17-én tartott első Merkel-Trump találkozó nem volt zökkenőmentes, például a kancellárt szállító autókonvojnak várakoznia kellett a Fehér Ház közelében, mert Donald Trump nem készült fel időben a vendég fogadására. Azonban a következő találkozások alkalmával, így a májusi szicíliai G7-csúcson és a júliusi hamburgi G20-csúcson már sokkal jobb volt a hangulat a német kancellár és az amerikai elnök között - tették hozzá.

A tervezett újabb megbeszélés lehetséges témáiról nem írt a lap. Amennyiben valóban megtartják a találkozót, a fő témák között lehet az amerikai importvámok ügye, tekintve, hogy a washingtoni vezetés a tervezett látogatás utáni 4. napig, május 1-jéig adott felmentést az Európai Uniónak az acél és az alumínium megemelt vámja alól.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld

Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen

Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.

2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld

A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti

Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.

2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld

Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában

Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.