Városlista
2026. január 5, hétfő - Simon

Hírek

2022. December 07. 09:09, szerda | Belföld
Forrás: Ügyészség

Annyira keménynek hitte magát, hogy belekötött a veszprémi kórház sorompójába

Annyira keménynek hitte magát, hogy belekötött a veszprémi kórház sorompójába

Garázdaság vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki a veszprémi kórház bejáratánál lévő sorompóval került nézeteltérésbe.

A vádirat szerint a 33 éves, garázdaság miatt korábban már elítélt férfi 2021. január 21-én hajnalban ittas állapotban agresszíven viselkedett a veszprémi kórház területén, ezért két betegszállító kikísérte a bejárat elé. A férfi ekkor gyalogosan kifele indult, ám a mentőbeállót lezáró kettős sorompóhoz érve több alkalommal belerúgott az egyik félsorompóba, majd kézzel is igyekezett azt kitörni a foglalatból. Előbb a biztonsági őr, majd a segítségére siető két betegszállító igyekezett lefogni a vádlottat, hogy megfékezzék a további rongálást. A meghajlított sorompórúdban 48 691 forint kár keletkezett.

Az ügyészség a férfival szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzésben végrehajtásában felfüggesztett fogházbüntetés kiszabására tett indítványt a Veszprémi Járásbíróságnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld

MÁV: csaknem hatvan baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben

A figyelmetlen közlekedés és a KRESZ-szabályok megszegése miatt 57 baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben - közölte a MÁV-csoport vasárnap délelőtt az MTI-vel.

2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld

10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére

A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére

2026. Január 05. 06:53, hétfő | Belföld

Több hullámban érkezik havazás január első hetében