2021. Május 17. 19:47, hétfő | Sport
Forrás: Telex

Aranyat úszott ma a Duna Arénában Hosszú Katinka

Magyar úszónők sikerével kezdődött a budapesti vizes EB úszódöntőinek sora. Hosszú Katinka aranyérmet szerzett, Mihályvári-Farkas Viktória holtversenyben második lett.

A vizes Európa-bajnokság második hete kezdődött ma a Duna Arénában, ahol medencés úszószámok kerültek sorra. A múlt héten a nyíltvízi úszás, a műugrás és a szinkronúszás számok versenyei zajlottak.

A program délelőtt a női 400 méter vegyessel kezdődött, ahol a világcsúcstartó Hosszú Katinka elsőként, Mihályvári-Farkas Viktória, az FTC 17 éves versenyzője pedig a második legjobb idővel jutott a döntőbe.

Az esti döntőben Hosszú Hosszú 4:34,76-os idővel nyert, ami idén a legjobb eredmény ebben a számban, megelőzve ezzel az olimpián esélyes riválisait. A második helyre holtversenyben Mihályvári-Farkas Viktória ért be, 4:36,81-el. Ugyanennyit úszott a brit Aimee Willmott is, így ők mindketten ezüstérmet kapnak. Hosszú Katinka ezzel a győzelemmel negyedszer lett Európa-bajnok, összességében pedig 15. aranyát szerezte mekontinensviadalon. Ezzel ő lett az Eb-k legeredményesebb magyar úszója, megelőzve Cseh Lászlót, aki 14 aranyat akaszthatott a nyakába.

Fotó: Kovács Tamás / MTI

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport