Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2014. Május 17. 09:34, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Árvíz - Készültség az Észak-Dunántúlon – Esztergomban nincs

Árvíz - Készültség az Észak-Dunántúlon – Esztergomban nincs

Szombaton reggeltől a Duna, a Lajta és a Répce több szakaszán lép életbe árvízvédelmi készültség a levonuló árhullám miatt - tájékoztatta az Észak-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság pénteken az MTI-t.

Közleményük szerint reggel hat órától a Dunán Dunakilitinél, Dunaremete és Vének között, a Győrhöz tartozó Bácsánál, a Lajta mentén, a Répce mellett pedig Rábakecölnél és Répcelaknál rendeltek el elsőfokú árvízvédelmi készültséget.

Jelezték: a Dunán Nagybajcsnál esetleg a másodfokú készültség szintjét is elérheti az ár a hétvégén, illetve a jövő hét elején, a vízszint Komáromnál még eléri az elsőfokú készültség határát, Esztergomnál azonban már nem.

A közlés kitér arra is, hogy szemben a korábban jelzettnél, nem csupán a másod-, de a harmadfokot is elérheti a vízszint a tetőzéskor a Lajtán. Kisebb vízszintemelkedést tapasztaltak a szakemberek a Marcalon, jelentős árhullámot azonban nem. Az Ikva Fertőszentmiklósnál továbbra is árad, de Sopronnál már megkezdődött az apadás.

A katasztrófavédelem győri szóvivője azt közölte az MTI-vel: Sopronban a Brennbergi úton, a Rák patak melletti szélső lakóház és melléképülete, pincéje védelmére homokzsákokat készítettek elő.

Ruskáné Takács Anita hozzátette: Zsirán egy Répcéhez közeli ház és az iskolaudvar védelmét kezdték meg homokzsákokkal a helyi önkéntes tűzoltók. Répcevisnél homokzsákokat készítettek elő a Répce lezárt áteresze mellett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi

TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET

A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.

2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi

KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT

Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.