Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2013. Február 21. 13:06, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Átlátszó mobiltelefont fejlesztettek ki Tajvanon

Átlátszó mobiltelefont fejlesztettek ki Tajvanon

Átlátszó mobiltelefont fejlesztett ki Tajvanon a Polytron Technologies amerikai vállalat ottani részlege.

A készülékben csak néhány látható alkotórész van - így az akkumulátor -, ám azok a szélére kerültek, így a telefon 90 százalékban "láthatatlan". Tudása csaknem megegyezik a jelenleg legfejlettebb okostelefonokéval, ugyanakkor 25 százalékkal könnyebb, mint egy iPhone5, képernyője viszont 8 milliméterrel nagyobb. Aktiválása egyik oldalának érintésével történik, ám a megjelenő kép "kétoldalas".
Az "üvegmobil" kifejlesztése hat évbe telt, gyártása az idén kezdődik. Áráról még nincs adat, de a fejlesztők szerint olcsóbb lesz, mint az iPhone5 - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

Címkék: színes

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 15. 07:59, kedd | Belföld

Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész

Az áprilisi demonstrációkon történtek kapcsán, kilenc szabálysértési ügyben hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 15. 07:56, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nyugodtan futok rá a választásra