Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2018. Július 04. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Átvágtak egy gázvezetéket Balatonföldváron, egy ember megsérült

Átvágtak egy gázvezetéket Balatonföldváron, egy ember megsérült

Átvágtak egy gázvezetéket kedden Balatonföldváron, a kiáramló gáz meggyulladt, egy ember megsérült - közölte a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a honlapján.

Azt írták, az eset a Munkácsy Mihály utcában, építési munkálatok közben történt. A lángokat, amelyek egy közeli épületet is veszélyeztettek, a siófoki hivatásos tűzoltók elfojtották, a sérültet a mentők kórházba vitték.

A szomszédos ingatlanokból három embert biztonságos helyre kellett kísérni, a gázszolgáltató szakemberei kiszakaszolták a vezetéket - tették hozzá.

Mihályka Szabina megyei katasztrófavédelmi szóvivő az MTI megkeresésére azt mondta: a történtek miatt mintegy 80 ingatlant érintően ideiglenesen szünetel a gázszolgáltatás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére