Hírek
2011. Július 02. 07:21, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Augusztus közepétől lesz elérhető a fix árfolyam
Péntektől ismét szabad a jelzálogalapú devizahitelezés, valamint részlegesen megszűnt az árverezési és kilakoltatási moratórium. A nemrég elfogadott törvény értelmében október 1-ig csak 2 százalékát lehet elárverezni a harmincmilli
A Bankszövetség vezető tanácsadója szerint, mivel az ingatlanok árverezése fokozatos, az intézkedés nem dönti be az ingatlanpiacot. A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerint a bajba jutott hitelesek várhatóan augusztus közepétől vehetik igénybe a fix árfolyamot, amellyel körülbelül tízezer forinttal csökkenthető majd a törlesztőrészlet.
Kovács Zoltán kijelentette: „a mai nappal megszűnt a moratórium, ez viszont nem jelenti azt, hogy a kormány szabadjára engedné a bankokat, illetve a hitelezőket ezen a terepen”. Hozzátette: „az árfolyamrögzítés várhatóan augusztus közepén lép életbe, 45 nappal a jogszabály elfogadását követően. Tehát az árfolyamrögzítés mától még nem érvényes”.
„Nem tisztázott”
A moratórium lejártának következményeiről megoszlik a szakemberek véleménye. A Banki Hitelkárosultak Egyesülete szerint a bajba jutott adósokon nem segít, hogy a kormány kvótarendszert vezet be az árverezések féken tartására.
A szervezet szakértője azt mondta: a Bankszövetséggel kötött megállapodással csak időt nyernek a hitelesek, tényleges megoldást nem jelent az intézkedés. Galcsik Éva szerint továbbra sem tisztázott, hogy az adósok otthonának elárverezésekor milyen szempontok alapján válogatnak majd a bankok.
„A most megjelent jogszabály nem rögzíti azt, hogy az az ominózus 2-3 százalék, kiknek jelent majd veszélyt, és kik azok, akik megmenekülnek” – mondta Galcsik Éva. „Tehát a rendszerben csak annyi került rögzítésre, hogy ennél több ingatlan hogy került árverésre, de a kiválasztás módját nem ismerjük” – fűzte hozzá. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 16. 07:13, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: közel a megállapodás a Mol és a szerb NIS közötti tárgyalásokban
2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld
Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években
A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években
2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld
Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő
Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
