Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2017. Szeptember 06. 07:26, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Az Adriára utazók miatt jelentősen emelkedett a letenyei határátkelők forgalma

Az Adriára utazók miatt jelentősen emelkedett a letenyei határátkelők forgalma

A három nyári hónapban csaknem 20 százalékkal, az év első nyolc hónapját tekintve pedig több mint 40 százalékkal nőtt a letenyei magyar-horvát határátkelők forgalma, elsősorban az Adriára utazó turisták miatt.

A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság által az MTI kérésére összeállított adatokból kiderül: a három nyári hónapban 2 millió 700 ezer utazó vette igénybe ki- vagy belépéskor a letenyei autópálya- vagy közúti határátkelőt. Ez a szám csaknem 20 százalékkal haladja meg a tavalyi időszak hasonló adatát, amikor összesen 2 millió 263 ezer utas fordult meg a két átkelő valamelyikén.

Tavaly az év első nyolc hónapjában összesen 2 millió 227 ezer utas jelentkezett ki- vagy belépésre Letenyén, közülük 1 millió 894 ezer volt a külföldi. Idén, ugyanebben az időszakban 40 százalékot meghaladóan, több mint egymillióval több, összesen 3 millió 224 ezer utazót regisztráltak, közülük 2 millió 284 ezer külföldit.

A magyarokon kívül a két letenyei határátkelőhelyen a legtöbb utas Szlovákiából, Lengyelországból, Csehországból, Horvátországból, Ukrajnából, a Koreai Köztársaságból, Romániából, Németországból és Szlovéniából érkezett.

A korábbi évekhez hasonlóan idén is szombatonként vették igénybe leginkább az átkelőket a turisták - előfordult olyan szombat, amikor az átlépők száma meghaladta a 100 ezret -, de egyre inkább megfigyelhető, hogy hétköznapokon is növekszik az utasforgalom. Az utazók számának jelentős emelkedése miatt a mostani nyári hónapokban többször alakult ki egy órát meghaladó várakozási idő, amit a rendőrség plusz sávok megnyitásával vagy a forgalom átterelésével tudott kezelni - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.