Hírek
2020. November 18. 08:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Az alaptörvény kilencedik módosításáról tartanak vitát
Az alaptörvény kilencedik módosítására irányuló kormányzati előterjesztésről tartanak szerdán általános vitát az Országgyűlésben.
A parlament aktuális ülésének harmadik napja reggel 8 óra 30 perckor kezdődik, majd kilenc előterjesztésről tárgyalnak a képviselők.
Több nemzetközi szerződés kihirdetése mellett szó lesz a pilóta nélküli légijárművek üzemelésével kapcsolatos módosításokról is, az utolsó előtti napirendi pontban pedig terítékre kerül a választási törvény módosítása.
Az alaptörvény módosítására irányuló előterjesztésről az ülésnap végén mondhatják el véleményüket a képviselők. Varga Judit igazságügyi miniszter az indítványról korábban azt közölte, az a magyar családok erősebb védelmét, a gyermekek biztonságát hivatott szolgálni.
A Ház csütörtökön és pénteken további tizenkilenc előterjesztést tárgyal.
Az ülés november 23-án, hétfőn ér véget, amikor újra azonnali kérdések hangozhatnak el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld
Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére
A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.
2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld
Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron
Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -
2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta
Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.
